Täna ja koos

Üks päev, üks kogukond, üks elu muutev reaalsus … Täna oleme koos, et hetkeks peatuda, jagada ja kaasata!

 

Eesti Leukeemia- ja Lümfoomihaigete Liit koos kroonilise müeloidse leukeemia (KML) patsiendiorganisatsioonide rahvusvahelise võrgustikuga CML Advocates Network pakub tuge kõigile, keda puudutab KML. Seisame leukeemiahaigete õiguste eest, kaitseme nende huve ning aitame kaasa praegustele ja tulevastele patsientidele vajalike tervishoiuteenuste ja ravimite kättesaadavuse eest.

Sellel konkreetsel päeval aastas, 22. septembril, räägib kogu maailma KMLi kogukond sellest, mis muudab selle haigusega inimeste ja nende lähedaste reaalsust – elust kroonilise müeloidse leukeemiaga. Edusammud KMLi käsitluses ja ravis on muutnud seda haigust sel määral, et edukalt ravitud patsientidel on võimalus elada normaalset ja kauakestvat elu. Sellele vaatamata puutuvad KMLi patsiendid erinevates maailma paikades igapäevaselt kokku mitmete probleemide ja väljakutsetega, nagu kaasaegsete diagnostika- ka ravivõimaluste kättesaadavus, ravisoostumus, raviga kaasnevad kõrvaltoimed, psühhosotsiaalne ja majanduslik toimetulek. Neid saab lahendada vaid patsientide, tervishoiutöötajate ja teadlaste koostöös. Meil, Eestis, on väljakutseteks informatsioon ja igakülgne tugi patsientidele ja nende lähedastele ning kaasaegse ravi kättesaadavus.

Sel aastal tähistab Eesti Leukeemia- ja Lümfoomihaigete Liit rahvusvahelist KMLi päeva 18. oktoobril. Saame traditsiooniliselt kokku ning jagame oma kogemusi ja muresid.

Rahvusvaheline KMLi päev. Selle päeva tähistamine sai alguse 2008. aastal. Kuupäeva valik – 22. september (9/22) – on sümboolne ja seotud KMLi põhjusega, muutustega 9. ja 22. kromosoomis. Sellel päeval kogunevad KMLi patsiendid kõikjal maailmas, et suurendada teadlikkust sellest haigusest ning rääkida üldsusele, poliitikutele ja tervishoiutöötajatele oma muredest ja vajadustest.

Rahvusvahelise KMLi päeva ja CML Advocates Network’i kohta vaata lähemalt http://www.cmladvocates.net/ ja http://www.cmladvocates.net/world-cml-day-9-22

22.09.2015